logo anildarya

خوش‌بینی صاحبان کالا نسبت به کاهش نرح حمل کانتینر

خوش‌بینی صاحبان کالا نسبت به کاهش نرح حمل کانتینر
47
20 فوریه 2024

خوش‌بینی صاحبان کالا نسبت به کاهش نرح حمل کانتینر

سایت marinelink آخرین تجزیه و تحلیل موسسه Xeneta را منتشرکرد و یاد‌آور شد: نرخ حمل کانتینر از ابتدای بحران دریای سرخ حدود ۳۰۰ درصد افزایش یافته بود، اما طی روز‌های اخیر با کاهش جزئی مواجه شد که خوشحالی صاحبان کالا را در پی داشت.  براساس رصد داده‌های دریافتی نرخ حمل هر کانتینر ۴۰ فوتی از ۶.۲۶۰ دلار در اول فوریه به ۶.۱۰۰ دلار در ۱۵ فوریه رسیده است؛ همچنین نرخ‌ها در سواحل غربی آسیا به آمریکا از ۴.۷۳۰ دلار به ازای هر کانتینر ۴۰ فوتی به ۴.۶۸۰ دلار کاهش یافته است.

بر این اساس تحلیلگران Xeneta پیش‌بینی می‌کنند: نشانه‌هایی وجود دارد که  نرخ‌های حمل‌و‌نقل کانتینری در ۱۰ روز آینده کمی نرم‌تر شود.  نرخ‌ها همچنان از دید کارشناسی بالا است و بحران هنوز به پایان نرسیده؛ به همین جهت ممکن است وضعیت تغییر کند و به جای پیش‌بینی کاهش قیمت با افزایش قیمت مواجه شویم، زیرا همه چیز به بحران دریای سرخ مربوط است.

در ادامه گزارش آمده است: شرکت‌های حمل‌ و ‌نقل دریایی به دنبال دلایلی برای خوشبینی هستند که ممکن است کاهش جزئی حمل کانتینر ناشی از جشن‌های سال نوی چینی باشد، باید دید که پس از تعطیلات چینی وضعیت حمل‌و‌نقل کانتینری چه خواهد شد. در هر حال چندهفته آینده زمان بحرانی برای حامل‌های اقیانوسی به شمار می‌رود که می‌تواند سرنوشت حمل‌ کانتینری را برای بقیه سال ۲۰۲۴ میلادی مشخص کند. 

در همین حال دکتر «یوانیس کوستاس»  کارگزار کشتی در گفتگو با روزنامه یونانی Naftemporiki با اشاره به اینکه در پی حملات به کشتی‌ها در دریای سرخ قیمت حمل کانتینر ۴۰ فوتی به ۳۰۰ درصد رسید خاطر‌نشان ساخت: کاهشی که در هفته گذشته در حمل کانتینر مشاهده کردیم امیدواری را در بین دست اندرکاران صنعت کانتینر بیشتر کرد که امیدواریم تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دور شدن مسیر کشتی‌ها از کانال سوئز مسافت طولانی‌تر و خسارت زیادی برای مالکان کشتی تحمیل می‌کند تا کالا به اروپا برسد، یاد‌آور شد: در صورتی‌که نرخ‌ها در سطح فعلی باقی بمانند آشفتگی در بازار حمل‌و‌نقل بیشتر خواهد شد.

 از سوی دیگر گزارش مؤسسه drewry نیز نشان می‌دهد شاخص جهانی کانتینر در هفته منتهی به ۱۶ فوریه با یک درصد کاهش به ۳.۷۳۳ دلار در هر کانتینر ۴۰ فوتی رسید. 

بر این اساس میانگین شاخص ترکیبی کانتینر از اول سال تا امروز ۳.۵۴۶ دلار به ازای هر کانتینر ۴۰ فوتی است، در همن حال نرخ حمل کانتینر ۴۰ فوتی از شانگ‌های به روتردام به ۹۵۸ دلار رسید، نرخ حمل کانتینر ۴۰ فوتی از شانگهای به جنوآ هم به ۵.۱۷۳ دلار رسید.

منبع: شبکه اطلاع رسانی مستقل جامعه دریایی

مطالب مرتبط
اهمیت و جایگاه بندر چابهار در تقویت کریدور شمال-جنوب 27 می 2023

اهمیت و جایگاه بندر چابهار در تقویت کریدور شمال-جنوب

اهمیت و جایگاه بندر چابهار در تقویت کریدور شمال-جنوب سه مسیر اصلی کریدور شمال-جنوب (INSTC) شامل مسیر غربی (روسیه-آذربایجان-ایران-هند)، مسیر...

اخبار بیشتر بخوانید
رشد مثبت شاخص‌های کشتی‌های فله خشک و کانتینر 30 ژانویه 2024

رشد مثبت شاخص‌های کشتی‌های فله خشک و کانتینر

رشد مثبت شاخص‌های کشتی‌های فله خشک و کانتینر به گزارش سایت hellenicshippingnews، در هفته پایانی به ۲۶ ژانویه، شاخص جهانی...

اخبار بیشتر بخوانید
پیش‌بینی کشتیرانی روسی از کمبود جهانی نفتکش 26 سپتامبر 2023

پیش‌بینی کشتیرانی روسی از کمبود جهانی نفتکش

پیش‌بینی کشتیرانی روسی از کمبود جهانی نفتکش به گزارش خبرگزاری تاس، ایگور تونکوویدوف، مدیر عامل شرکت کشتیرانی سوفکامفلوت روسیه در...

اخبار بیشتر بخوانید
روسیه، قطر، استرالیا و آمریکا بزرگترین صادرکنندگان گاز LNG 5 دسامبر 2023

روسیه، قطر، استرالیا و آمریکا بزرگترین صادرکنندگان گاز LNG

روسیه، قطر، استرالیا و آمریکا بزرگترین صادرکنندگان گاز LNG جهان در ۲۰۲۳ به گزارش hellenicshippingnews، حجم صادرات گاز مایع (LNG)...

اخبار بیشتر بخوانید
واگذاری بندر آل‌سانجاک ازمیر ترکیه 11 جولای 2023

واگذاری بندر آل‌سانجاک ازمیر ترکیه

ترکیه بندر «آل‌سانجاک» ازمیر را واگذار می‌کند به گزارش بلومبرگ، بندر آل‌سانجاک، یک بندر چند منظوره برای حمل و نقل...

اخبار بیشتر بخوانید
محدودیت‌های کانال پاناما ۱۰ ماه دیگر تمدید شد 27 آگوست 2023

محدودیت‌های کانال پاناما ۱۰ ماه دیگر تمدید شد

محدودیت‌های کانال پاناما ۱۰ ماه دیگر تمدید شد مطابق اخباری از مارین لینک، به دلیل خشکسالی‌های اخیر، کانال پاناما از...

اخبار بیشتر بخوانید